top of page

-Вступний етап «Обери письменника!» До 30.05.2018р.

Шановні друзі!

Вступний  етап нашого проекту називається «Обери письменника!».  І виконуючи завдання наступних етапів, усе зв’язуєте з цим письменником.

 

 

-  І етап. Донеччина – мій рідний край! До 30.09.2018р.

Шановні друзі!

Перший етап нашого проекту називається «Донеччина – мій рідний край!». Ми з Вами будемо подорожувати Донецьким краєм! Донецька область на карті України!

2 липня 1932 року – було утворено Донецьку (на той час – Сталінську) область. Два тижні обласним центром був Бахмут (Артемівськ), а з 16 липня 1932 центром став Донецьк (Сталіне). У 1938 році область було розділено на Донецьку і Луганську (тоді – Ворошиловградську).

Так, згідно із Законом «Про адміністративно-територіальний поділ України», ухваленим Центральною Радою 6 березня 1918 року, територія УНР поділялася на землі, волості та громади. Території нинішньої Донецької області мали входити до Азовської землі, Половецької землі та Донеччини. Однак цей закон так і не був втілений у життя. За Гетьманату Скоропадського Українська Держава повернула адміністративний устрій Російської імперії з поділом на губернії.

Перша задача: розповісти про цікаві місця Донецької області, у яких жили та творили письменники Донеччини. Місця, які пов’язані з обраним письменником.

Отже, вперед!

 

- ІІ етап. Життєвий шлях письменника! До 30.11.2018р.

Шановні друзі!

Другий етап нашого проекту називається «Життєвий шлях письменника!». Ми з Вами будемо представляти життєвий шлях письменника, якого ви обрали!

 

- ІІІ етап. Творчість письменників рідного краю! До 31.01.2019р.

Шановні друзі!

Третій етап нашого проекту називається «Творчість письменників рідного краю!». Ми з Вами будемо представляти творчий доробок письменників рідного краю! Читати вірші напам’ять, читати прозові твори…

 

- ІV етап. Поети Маріуполя про рідне місто! До 31.03.2019р.

Шановні друзі!

Четвертий  етап нашого проекту називається «Поети Маріуполя про рідне місто!»  Ми з вами будемо декламувати  вірші про Маріуполь. Відеороліки!

Вимоги до виразного читання

Відтворення емоційної насиченості твору.

Розуміння ідейно-художнього смислу, а не лише фактичного змісту твору.

Уміння висловити своє особисте ставлення, передати зміст і настрій слухачам.

Уміння складати партитуру художнього тексту.

Партитура художнього тексту – графічне відтворення звучання художнього твору.

У партитурі позначають паузи, наголоси, підвищення і зниження тону, інтонаційні переломи тощо. Партитура допомагає запобігти можливим помилкам у процесі читання твору.

Пам’ятка декламатору

До читання повторіть напам’ять про себе текст.

Перед декламуванням займіть зручну й правильну позу (з урахуванням принципів позамовних засобів).

Назвіть автора й твір, який будете читати.

Під час декламування вміло використовуйте пластику і міміку.

Не поспішайте під час читання, регулюйте своє дихання, набираючи повітря рівними частинами під час пауз.

Намагайтеся відповідним темпом і настроєм передати картини, що виникають у вашій уяві під час читання твору.

Пам’ятайте, не варто надто голосно читати твір, оскільки майстерність у читанні визначається насамперед темпом, інтонацією, дотриманням пауз, використанням позамовних засобів.

 

- Заключний етап! Відеофільм про письменника! До 15.05.2019р.

Оголошення результатів – 22.05.2019р.

Шановні друзі!

Вивчаючи творчість письменників рідного краю ми занурюємося в інший світ.

Ви познайомилися з дивовижними особистостями, культурними явищами, подіями, історіями, життям чудових людей - творців, які жили і створювали майбутнє. Ви ознайомилися з біографією і мистецькими витворами цих чудових людей, які вже увійшли в історію країни, а деякі і в історію людства.

Мрії і справи людей минулого дивним чином втілюються в сьогоденні. І так буде з майбутнім! Ми, люди сьогоднішнього дня будуємо і створюємо світ майбутнього!

Яким він буде, чи добре в ньому буде жити вашим нащадкам, залежить від кожного з Вас. Ви не тільки створюєте своє життя, а й створюєте майбутнє!

У дослідницькому мережевому проекті ви багато дізналися, багато чому навчилися, ви отримали знання, які стануть у пригоді Вам у нашому складному 21 сторіччі. Творіть, пишіть твори вже зараз!

За свою роботу ви отримаєте сертифікати, дипломи, грамоти.

Чекаємо нових зустрічей!

Рефлексія заключного етапу д

Рефлексія учасників проекту. Посилання на анкету

Етапи Мережевого проекту:"На літературних теренах Донеччини!"

bottom of page